میز ناهار خوری و نکاتی که در هنگام خرید باید بدانید ، میز ناهارخوری را هیچ وقت به یک عنصر جاگیر و بی‌استفاده تبدیل نکنید.

اول از همه تصمیم بگیرید که می‌خواهید میز را در کجا بگذارید. بهتر است این بخش را در نزدیکی آشپزخانه در نظر بگیرید. می‌توانید بشقاب‌ها وسایل پذیرایی‌تان را هم در یک بوفه یا کمد، در همان بخش قرار دهید تا دسترسی به آن آسان باشد. دیوارهای آن بخش را هم بنا بر سلیقه‌تان و با توجه به اینکه محیط غذاخوری است، تزئین کنید؛ مثلا می‌توانید بشقاب‌های قدیمی‌تان را که از آنها خاطرات خوشی دارید، روی دیوار نصب کنید.


۱. میز ناهارخوری با استحکام بیشتر را انتخاب کنید!


اگر می‌خواهید میز و صندلی داشته باشید که در جشن‌ها و مهمانی‌ها یا با وجود داشتن بچه‌های کوچک و بازیگوش زمان زیادی برای شما دوام بیاورد، میزهای چوبی (چوب طبیعی مثل گردو، افرا، بلوط و …) بهترین گزینه هستند. ممکن است چوب‌های کامپوزیت مانند چوب‌های چندلا و ام‌دی‌اف مقاوم و مقرون به صرفه باشند اما به محکمی چوب‌های طبیعی نیستند.

۲. شکل میز را طوری انتخاب کنید که مناسب هر فضایی باشد.


میزهای گرد برخلاف مستطیلی ها برای فضاهای کوچک‌تر مناسب هستند. چیدمان صندلی‌ها در گرداگرد آن‌ها راحت‌تر است و می‌توانند تعداد صندلی‌های بیشتری را در مواقع لزوم جای دهند. در صورتی که مستطیلی ها به دلیلی پایه‌ها و اضلاع‌شان از این انعطاف پذیری برخوردار نیستند.

۳. شیشه روی ناهارخوری را در نظر بگیرید!

میزهای شیشه‌ای همیشه محبوب بوده‌اند زیرا با انواع سبک‌های دکوراسیون هماهنگی دارند. سطح براق آن‌ها برای فضاهایی که نیاز دارند بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسند به خوبی عمل می‌کند. شیشه‌هایی که امروزه در سطح این میزها به کار می‌رود مقاوم به ضربه و خراش بوده و امن هستند. ضمن اینکه می‌توانید شیشه‌ها را در انواع رنگ‌ها انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید جذابیت چوب و شیشه را در کنار هم داشته باشید می‌توانید بر روی سطح میز ناهارخوری چوبی خود، یک صفحه شیشه‌ای نیز داشته باشید که هم چوب میز را از آسیب حفظ می‌کند و هم برق خاصی به فضا می‌بخشد.

۴. با رنگ سفید مهمانانتان را شگفت زده کنید!


اگر می‌خواهید میز ناهارخوری شما در دکوراسیون منزل‌تان بدرخشد، پیشنهاد ما ست‌های ناهارخوری سفید رنگ و کلاسیک است. رنگ سفید همیشه جذاب بوده و دارای قدرت زیادی به خصوص در یک فضای کلاسیک امروزی است. شاید تصور کنید انتخاب خوبی از لحاظ تمیزی نباشد ولی اگر جنسی انتخاب کنید که مرغوب بوده و به راحتی تمیز شود، از تصمیم خود پشیمان نمی شوید.

۵.گزینه ی مناسب برای اجاره نشین ها!

اگر در خانه اجاره‌ای دارید ، میز و صندلی انتخاب کنید که جا‌به جایی آن آسان باشد، مثل میزهای چند تکه که قطعات آن‌ها قابل باز شدن است، بهترین گزینه هستند. بهتر است سبکی و سنگینی آن‌ها را نیز در نظر بگیرید و جنس‌هایی انتخاب کنید که حمل آن‌ها آسان باشد.

۶. راحتی صندلی های غذاخوری را در نظر بگیرید!

درست است که در هنگام میل غذا زمان کوتاهی را روی این صندلی‌ها می‌نشینید اما همین زمان کوتاه از اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید از راحتی کافی در هنگام میل غذا برخوردار باشید. صندلی‌های مبلی علاوه بر تأمین راحتی شما، در مواقعی که مهمان دارید می‌توانند به عنوان مبل اضافی در فضای نشیمن به کار روند.

دیدگاه خود را بنویسید